Корисні вправи для очей діткам
Жучок, сів на віконне скло, сонячний зайчик на стіні, глянцево-червона машинка або ілюстрація в книзі з казками - діти бачать світ дивно-яскравим і насиченим. Процес пізнання не зупиняється ні на мить, і левова частка інформації надходить у мозок саме завдяки зору.
Для того, щоб розвантажити втомлені очі, які постійно піддаються навантаженню, офтальмологи дають ряд простих порад. У цій статті розповімо про кращої профілактики для підтримки хорошого зору у дітей, а саме - про гімнастику для очей.
Правильні умови
Досвідчені офтальмологи знають, що значно легше запобігти проблеми зі зором, ніж потім лікувати вже "прижилися" захворювання. Дуже важливо створити комфортні умови, в яких дитина будь-якого віку буде проводити заняття та дозвілля.
Щоб зір дитини не псувалося, окулісти рекомендують:
1.Підібрати правильне освітлення природне і штучне.
2.Вибрати правильну парту. Парта для школяра у класі повинна підходити під ріст дитини. Благо, часи дефіциту позаду і купити парту для школяра, відповідну його анатомії - не проблема. Можете розглянути і такий варіант, як зростаюча парта - шкільна меблі, яку можна відрегулювати по висоті.
3.Чергувати пасивні (застільні) заняття з активною діяльність. Шанували, потім побігали на свіжому повітрі. Зміна діяльності — це не тільки профілактика проблем із зором. Так Ви допоможете дитині зберегти правильну поставу, і подбаєте про його психологічному здоров'ї.
4.Контролюйте час перегляду мультиків, використання гаджетів і комп'ютерних ігор. Сучасні фахівці не рекомендують повністю обмежити доступ до планшетів і телефонів. Просто контролюйте час, який дитина проводить за екраном. Знову таки, на допомогу прийде чергування занять. Півгодини подивилися мультики, потім пішли на прогулянку.
5.Вибирайте правильну меблі для дому. Стіл та стілець для дитини вдома також повинні відповідати зростанню, бо як піклуватися про здорову спині потрібно не тільки в школі.
Багато фахівців рекомендують розглянути товари FunDesk — виробник пропонує широкий вибір правильної дитячий меблів з урахуванням анатомічних особливостей.
Офтальмологи звертають увагу молодих батьків на те, що для кожного віку дитячі вправи для зору будуть різними. Малятам-дошкільнятам підійдуть легкі і коротенькі ігрові гімнастики, які батьки роблять разом з дітьми. Дітям шкільного віку - складніші вправи, які дитина зможе робити сам без нагляду батьків, наприклад в школі.
Вправи для дітей до 4-х років
Малюкам важко сконцентруватися на якомусь кроці довго, тому краще повторювати вправу кілька разів у день і приділяти йому 2-3 хвилини. Виберіть момент, коли дошкільник розташований до гри, не голодний і перебувати в гарному настрої.
Гімнастика "Метелик". Скажіть малюкові, що йому на вії сіли красиві метелики, і він повинен допомогти їм злетіти. Для цього потрібно поморгати очима - досить буде 10 секунд активного моргання, потім - 10 секунд перерви. Повторіть вправу кілька разів.
Гімнастика "Піжмурки". Попросіть дошкільника міцно заплющити очі і потримати їх так 3 секунди. Потім очі варто розслабити. Це нехитра вправа допоможе малюкові навчитися усвідомлено напружувати і розслабляти очі, поліпшить кровообіг в тканинах.
Діти старшого дошкільного віку схильні до більш складним завданням і з радістю виконують 2 наступних гімнастичних серії.
Гімнастика "Форма". Для цієї вправи Ви можете підготувати картинки з різними геометричними фігурами або подібними предметами. Головне: предмет повинен мати чітку форму і кілька кутів. Указкою плавно водите по контурах предметів і попросіть дитсадківця уважно стежити за нею, затримуючи увагу на кутах. Ця гімнастика відмінно розвиває м'язи очей.
Гімнастика "Чарівне " малювання". Запропонуйте синові або дочці зобразити фігуру або букву, "намалювати" її очима. Головне - дитина повинна активно обертати очима в різні боки.
Навчання в школі - це величезне навантаження на зір, а значить - настав час для просунутої гімнастики.
"Це мій будиночок". Відмінна вправа для перерв у читанні або використанні комп'ютера. Дитина повинна скласти будиночок з долонь, і покласти їх на перенісся, щоб максимально закритися від світу. У цей момент рекомендують 10-15 разів активно поморгати, покрутити зіницями з боку в бік, потім зробити кругові рухи зіницями - теж 10-15 разів. Гімнастика допоможе зняти напругу з очей і поліпшить кровообіг очних яблук.
Вправи для розвитку фокусування очей. Вам знадобитися правильна парта, комфортна для дитини, або стілець зі зручною спинкою, який потрібно поставити навпроти вікна. Нехай дитина займе правильне положення і поперемінно дивиться на предмет за вікном, то на точку на склі. Сенс вправи в тому, щоб фокусувати погляд на конкретній точці, роблячи другий предмет - розмитим.
FunDesk❤️